ANTARES GAS SRL

ANTARES GAS SRL este o societate de tip SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ, înregistrată în județul Sibiu, România. Date de identificare: CUI 38218739, Nr. Reg. Com. J2017001422328. Activitatea principală este încadrată la codul CAEN 4681 - Comert cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi si gazosi si al produselor derivate. Societatea a fost înființată la data de 14 septembrie 2017. Sediul social este situat la: JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, ALEEA MONUMENTULUI, NR.1, ET.1, cod poștal 557260. Informațiile prezentate reflectă datele disponibile la momentul înregistrării.

Date de identificare

Denumire
ANTARES GAS SRL
CUI
38218739
Stare
În funcțiune
Nr. Registrul Comerțului
J2017001422328
Formă legală
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înființării
14 septembrie 2017
Județ
Sibiu
Sediul social
JUD. SIBIU, SAT ŞELIMBĂR COM. ŞELIMBĂR, ALEEA MONUMENTULUI, NR.1, ET.1
Cod poștal
557260
Date de contact
Disponibile după autentificare
Cod CAEN
4681
Domeniu de activitate
Comert cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi si gazosi si al produselor derivate

Situații financiare

În 2025, ANTARES GAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 40.986.278 lei, un profit net de 287.396 lei și un număr mediu de 106 salariați.

Cifra de afaceri și profitul net lei
010,0 mil.20,0 mil.30,0 mil.40,0 mil.50,0 mil.2017201820192020202120222023202420252017 · Cifra de afaceri: 705.987 lei2018 · Cifra de afaceri: 16.071.093 lei2019 · Cifra de afaceri: 18.525.406 lei2020 · Cifra de afaceri: 21.738.738 lei2021 · Cifra de afaceri: 28.650.237 lei2022 · Cifra de afaceri: 37.536.144 lei2023 · Cifra de afaceri: 34.047.107 lei2024 · Cifra de afaceri: 38.961.296 lei2025 · Cifra de afaceri: 40.986.278 lei2017 · Profit net: 87.037 lei2018 · Profit net: 296.615 lei2019 · Profit net: 1.851.982 lei2020 · Profit net: 2.211.534 lei2021 · Profit net: 330.059 lei2022 · Profit net: 1.322.458 lei2023 · Profit net: 1.333.162 lei2024 · Profit net: 514.329 lei2025 · Profit net: 287.396 lei
  • Cifra de afaceri
  • Profit net
Cifra de afaceri lei
2017: 705.987 lei'172018: 16.071.093 lei'182019: 18.525.406 lei'192020: 21.738.738 lei'202021: 28.650.237 lei'212022: 37.536.144 lei'222023: 34.047.107 lei'232024: 38.961.296 lei'242025: 40.986.278 lei41,0 mil.'25
Profit net lei
2017: 87.037 lei'172018: 296.615 lei'182019: 1.851.982 lei'192020: 2.211.534 lei2,2 mil.'202021: 330.059 lei'212022: 1.322.458 lei'222023: 1.333.162 lei'232024: 514.329 lei'242025: 287.396 lei287 mii'25
Indicatori financiari pe ani pentru ANTARES GAS SRL
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiSalariați
2025 40.986.278 lei în creștere față de 2024 287.396 lei în scădere față de 2024 9.416.164 lei în creștere față de 2024 10.802.886 lei 4.480.101 lei 5.866.823 lei 106 în scădere față de 2024
2024 38.961.296 lei în creștere față de 2023 514.329 lei în scădere față de 2023 8.543.764 lei în creștere față de 2023 9.857.887 lei 4.665.305 lei 5.979.428 lei 109 în creștere față de 2023
2023 34.047.107 lei în scădere față de 2022 1.333.162 lei în creștere față de 2022 7.335.163 lei în scădere față de 2022 8.767.941 lei 4.698.902 lei 6.131.680 lei 108 în creștere față de 2022
2022 37.536.144 lei în creștere față de 2021 1.322.458 lei în creștere față de 2021 7.789.900 lei în creștere față de 2021 8.355.303 lei 4.894.344 lei 5.459.747 lei 97 în creștere față de 2021
2021 28.650.237 lei în creștere față de 2020 330.059 lei în scădere față de 2020 7.162.859 lei în creștere față de 2020 7.679.280 lei 3.959.007 lei 4.475.428 lei 94 în creștere față de 2020
2020 21.738.738 lei în creștere față de 2019 2.211.534 lei în creștere față de 2019 2.864.934 lei în creștere față de 2019 4.548.254 lei 3.560.694 lei 5.244.014 lei 78 în creștere față de 2019
2019 18.525.406 lei în creștere față de 2018 1.851.982 lei în creștere față de 2018 1.264.950 lei în scădere față de 2018 2.666.745 lei 2.515.430 lei 3.917.225 lei 65 în creștere față de 2018
2018 16.071.093 lei în creștere față de 2017 296.615 lei în creștere față de 2017 2.338.166 lei în creștere față de 2017 2.182.983 lei 2.503.398 lei 2.348.215 lei 50 în creștere față de 2017
2017 705.987 lei 87.037 lei 499.460 lei — 590.773 lei 88.037 lei 13

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor. Valorile negative reprezintă pierderi sau capitaluri negative.

Administratori și reprezentanți legali

Disponibili după autentificare