RIDERS POINT SRL

RIDERS POINT SRL este o societate de tip SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ, înregistrată în județul Sibiu, România. Date de identificare: CUI 23124938, Nr. Reg. Com. J32/117/2008. Activitatea principală este încadrată la codul CAEN 4540 - Comert cu motociclete, piese si accesorii aferente; intretinerea si repararea motocicletelor. Societatea a fost înființată la data de 28 ianuarie 2008. Sediul social este situat la: JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. LUCIAN BLAGA, NR.12, cod poștal 550169. Informațiile prezentate reflectă datele disponibile la momentul înregistrării.

Date de identificare

Denumire
RIDERS POINT SRL
CUI
23124938
Stare
În funcțiune
Nr. Registrul Comerțului
J32/117/2008
Formă legală
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înființării
28 ianuarie 2008
Județ
Sibiu
Sediul social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. LUCIAN BLAGA, NR.12
Cod poștal
550169
Date de contact
Disponibile după autentificare
Cod CAEN
4540
Domeniu de activitate
Comert cu motociclete, piese si accesorii aferente; intretinerea si repararea motocicletelor

Situații financiare

În 2025, RIDERS POINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.318.437 lei, un profit net de 319.179 lei și un număr mediu de 4 salariați.

Cifra de afaceri și profitul net lei
−1,0 mil.01,0 mil.2,0 mil.3,0 mil.4,0 mil.20162017201820192020202120222023202420252016 · Cifra de afaceri: 457.068 lei2017 · Cifra de afaceri: 563.368 lei2018 · Cifra de afaceri: 456.368 lei2019 · Cifra de afaceri: 424.856 lei2020 · Cifra de afaceri: 922.938 lei2021 · Cifra de afaceri: 1.889.241 lei2022 · Cifra de afaceri: 1.954.110 lei2023 · Cifra de afaceri: 1.973.018 lei2024 · Cifra de afaceri: 2.636.707 lei2025 · Cifra de afaceri: 3.318.437 lei2016 · Profit net: −2.915 lei2017 · Profit net: 9.814 lei2018 · Profit net: 22.212 lei2019 · Profit net: 15.205 lei2020 · Profit net: 754.679 lei2021 · Profit net: 177.400 lei2022 · Profit net: 252.837 lei2023 · Profit net: 244.398 lei2024 · Profit net: 291.529 lei2025 · Profit net: 319.179 lei
  • Cifra de afaceri
  • Profit net
Cifra de afaceri lei
2016: 457.068 lei'162017: 563.368 lei'172018: 456.368 lei'182019: 424.856 lei'192020: 922.938 lei'202021: 1.889.241 lei'212022: 1.954.110 lei'222023: 1.973.018 lei'232024: 2.636.707 lei'242025: 3.318.437 lei3,3 mil.'25
Profit net lei
2016: −2.915 lei−3 mii'162017: 9.814 lei'172018: 22.212 lei'182019: 15.205 lei'192020: 754.679 lei755 mii'202021: 177.400 lei'212022: 252.837 lei'222023: 244.398 lei'232024: 291.529 lei'242025: 319.179 lei319 mii'25
Indicatori financiari pe ani pentru RIDERS POINT SRL
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiSalariați
2025 3.318.437 lei în creștere față de 2024 319.179 lei în creștere față de 2024 1.318.209 lei în creștere față de 2024 757.399 lei 2.283.494 lei 1.727.153 lei 4
2024 2.636.707 lei în creștere față de 2023 291.529 lei în creștere față de 2023 1.232.654 lei în creștere față de 2023 553.888 lei 2.115.476 lei 1.434.641 lei 4 în creștere față de 2023
2023 1.973.018 lei în creștere față de 2022 244.398 lei în scădere față de 2022 1.029.559 lei în scădere față de 2022 595.352 lei 1.574.519 lei 1.143.112 lei 3
2022 1.954.110 lei în creștere față de 2021 252.837 lei în creștere față de 2021 1.083.463 lei în creștere față de 2021 613.364 lei 1.368.021 lei 898.714 lei 3
2021 1.889.241 lei în creștere față de 2020 177.400 lei în scădere față de 2020 911.535 lei în creștere față de 2020 152.288 lei 1.404.385 lei 645.877 lei 3 în creștere față de 2020
2020 922.938 lei în creștere față de 2019 754.679 lei în creștere față de 2019 356.485 lei în scădere față de 2019 492 lei 861.131 lei 505.348 lei 2 în scădere față de 2019
2019 424.856 lei în scădere față de 2018 15.205 lei în scădere față de 2018 927.673 lei în creștere față de 2018 11.962 lei 666.194 lei −249.331 lei 3
2018 456.368 lei în scădere față de 2017 22.212 lei în creștere față de 2017 918.579 lei în scădere față de 2017 1.334 lei 652.618 lei −264.536 lei 3
2017 563.368 lei în creștere față de 2016 9.814 lei în creștere față de 2016 951.376 lei în scădere față de 2016 4.659 lei 659.878 lei −286.748 lei 3
2016 457.068 lei −2.915 lei 976.331 lei 23.829 lei 655.850 lei −296.562 lei 3

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor. Valorile negative reprezintă pierderi sau capitaluri negative.

Administratori și reprezentanți legali

Disponibili după autentificare

Ai o afacere, îți promovezi brandul personal sau reprezinți o instituție publică?

Publică un articol, comunicat, publireportaj sau anunț, inclusiv un anunț de angajare, cu imagini și linkuri utile. Materialul poate fi descoperit de cititori și prin motoarele de căutare.

Publică materialul tău pe Startup365 - Catalog Firme

Servicii digitale pentru afacerea ta

Descoperă soluțiile dezvoltate pentru promovare, găzduire web, comunicare și administrarea afacerii tale online.